La momentul actual este clar ca in Romania s-a dat „liber” la angajari. O simpla privire pe orice portal de recrutare atesta lucrul acesta. Daca pana prin 2010 cuvantul de ordine in mai toata tara a fost „disponibilizari”, de un an si ceva acest cuvant incepe sa fie dat uitarii sau, cel putin, inlocuit de o mare parte din companii cu „angajari”. Joburi Timisoara
In orasele mari (de pilda Bucuresti, Timisoara, Cluj) a devenit clar ca o data cu anul 2011 (cand s-a ajuns de comun acord la nivel national ca „ce a fost mai rau, a trecut”) sa se revina la un nivel „normal” de angajari. Ce inseamna asta? Cresteri trimestriale ale procentului de angajari, chiar si in ultimul trimestru al acestui an, comparativ cu 2010 Joburi Giurgiu
No comments:
Post a Comment